Buradasınız

ERCAN TURGUT

Ercan Turgut

ercan-turgut-2

 

Türk müzisyen ve oyuncu Ercan Turgut 1952 Malatya doğumlu, ama İstanbul’ da yaşayan bir Bağdat caddesi çocuğudur. Müziğe 13 yaşında başlamıştır.1965 yılından bu yana şarkı söylemekte olup, Kırk iki yıldan beri müziğin içindedir. Halen Ankara Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrasının solistliğini yapmaktadır. Bu işe batı müziğiyle başlayan Ercan Turgut, batı müziğinin keyfini bu orkestra da yaşamaktadır. Kendisi için çok önemli bir olay, yıllarca batı müziği söyleyip, sonra arabesk söyleyerek popüler olmasıdır. Batı müziğinin keyfini hiçbir zaman unutmayan Ercan Turgut, bu orkestra da şimdi Türkçe, İngilizce, İtalyanca, İspanyolca şarkılar söylemektedir.
Uzun zamandır ortalarda görünmeyen Ercan Turgut, bu süre zarfında geceleri tavernalarda çalışmaya devam ettiğini,Türkiye de şu son zamanlarda popülerliğin şekli çok farklı olduğunu , “Ya kadın döveceksin, ya gayrimeşru çocuğun olacak yada televizyonlarda hır çıkaracaksın “ ki gündemde olasın, bizler öyle adamlar değiliz. Diye kendini ifade etmektedir.

ercan-turgut-3

 

Sahneden de görüldüğü gibi, herkes benim ailem. Kaybolmadım, hep şarkı söyledim demiştir. Bir tek 1997 senesinde “Anar mıyım o günleri” diye bir cd çıkaran Turgut, o dönemden bu yana herhangi bir çalışma yapmadığını, Televizyona çıkmadığını ve piyasadan ondan uzak kaldığını söylemiştir. Şöhretin bu dönemde, kullanmasını bilen için güzel bir şey olduğunu, devamlı sansasyonel bir şeyler yaparak ayakta kalındığını söylemektedir. Keza magazincilerle basınla medyayla güzel ilişkileri olan sanatçıların bu dönemde daha kazançlı olduğunu söylemiştir.
Sanatçının Long Play olarak beş altı tane, epeyce’de kırk beşlikleri mevcuttur.Bunu yanısıra filmleri ve Türkiye’ye mal olmuş çok şarkısı mevcuttur.

ercan-turgut-4

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

Yukarı
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
E- Mail ile takip et
Facebook Hesabını Takip
Facebook Hesabını Takip
Twitter Hesabını Takip
Visit Us
Instagram Hesabını Takip